Élet a városban
Sport
Sport 2019. október 23.
Veresegyházán is magabiztosan nyert a Miskolci Egyetem

A Nemzeti Egyetemi Bajnokság, 2. fordulójában, október 22-én, kedden negyedórás késéssel kezdődött az újonc „házigazda” és a bronzérmes Miskolc közötti találkozó a nyáron átadott veresegyházi csarnokban. A papírforma szerinti győztes találkozó jó gyakorlási lehetőség volt a vendégek U-19-es játékosain számára is.

A miskolciak tripláira gyors kosarak érkeztek, ám később már kiütközött a két gárda közti sebesség különbség. A lendületes félidőt Molnár félpályás kosara zárta, majd Asszú pontjaival távolodott a Miskolci Egyetem. Az utolsó negyedet szinte a komplett 2000-2001-es játékosaival játszotta a vendég csapat, akik ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

AKE-BGE – Miskolci Egyetem 62-93 (18-29, 8-24, 18-27, 18-13)

Nemzeti Egyetemi Bajnokság, 2. forduló. Veresegyház, Kosárlabda csarnok. 20 néző.

Vezette: Józsa András, Tóth Kitti.

AKE-BGE: Szőke (12), Mogyorós (4/3), Bencze K. (4), Bencze L. (2), Körömi (14). Csere: Domján (12), Szakács (9/3), Major (5), Horváth, Lantos, Prokai, Holjencsik. Edző: Zsírai Gyula.

Miskolci Egyetem: Takács (7/3), Kozák M. (7/3), Kozák B. (10/6), Asszú (21), Lippai (15). Csere: Sándor (11/9), Gadus (9), Orliczki (4), Szőke (4), Molnár (3/3), Pap (2). Edző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor:  - Bár 15 perccel a kezdés után még 0-0 volt az állás a jegyzőkönyvben, nem aggódtunk. Tudtuk, hogy előbb-utóbb elkezdődik a mérkőzés. Az első negyedben túl sok teret engedtünk ellenfelünknek, akik eredményesen használták ezt ki. A folytatásban már a mi tervezett akaratunk érvényesült, így folyamatosan növeltük a különbséget. Csapatom jól harcolt, külön öröm, hogy a 20 év alatti játékosaim is tudtak sikerélményt szerezni a szervezetten mozgó hazaiak ellen.