Sport 2019. március 19.
Újra bajnok a MEAFC-Miskolc férfi röplabda csapata

Több mint két hónap kihagyás után lépett pályára múlt hétvégén a MEAFC-Miskolc NB II-es felnőtt férfi röplabda csapata. A bajnokság rájátszásában a Gyöngyösi RSE, PSE Debrecen és a GLP Nyíregyháza csapataival kell megmérkőznie a játékosoknak. A rájátszás első mérkőzését a Gyöngyösi RSE ellenében játszotta hazai környezetben a MEAFC-Miskolc, melynek játékosai abban a tudatban léptek pályára, hogy ha ezt a mérkőzést megnyerik akkor függetlenül a PSE Debrecen és GLP Nyíregyháza elleni meccsek eredményeitől, megvédik tavaly megszerzett bajnoki címüket. Nyertek a hazaiak, így ismét bajnoki címet ünnepelhetnek!

A bajnoki cím megvédésnek tudatában az első felvonásban  a vendéglátók esélyt sem adtak a gyöngyösieknek, végig irányították és uralták a játékot. Jó nyitásaiknak és eredményes sáncmunkának köszönhetően az első szettet 25: 10-re nyerték meg a miskolciak.

A következő felvonásban a csapat beragadt a rajtnál így a vendégek jó nyitásaiknak köszönhetően 0:6 arányban elléptek. Ekkor Bacsó mester időt kért és igyekezett felébreszteni játékosait. Ezek után a gárda elkezdett kapaszkodni a vendégek után, de a végjátékra így is 18:22-es Gyöngyösi vezetéssel fordultak a csapatok. A következő labdamenetekben a MEAFC játékosainak  koncentrációja és akarata a helyén volt és a jó nyitásoknak és támadás befejezéseknek köszönhetően 24:24-re egalizálták is az állást. Ezek után a felek még mindig fej-fej mellett lépdeltek. Ez így is ment egészen addig, amíg  ahazaiak 28:26 arányban meg nem nyerték ezt a játékrészt.

A harmadik szettben a címvédők ismét magához vette az irányítást és nem is engedte ki azt a kezéből, végül 25:18 arányban győzedelmeskedett.

A mérkőzés során ismét szóhoz jutottak fiatal játékosok is úgy, mint Gönczi Soma és Boronkay Dániel. Továbbá érdemes megemlíteni, hogy Klein Péter ezen a mérkőzésen igazán eredményesen és szépen játszott.

Összességében az egyetemiek nagy örömére és büszkeségére a férfi röplabda NB II Keleti-csoport bajnoka  - a2017/2018-as szezon után - ismét a MEAFC-Miskolc csapata! Ennek köszönhetően a rájátszás lezárta utána egy hármas döntőn fog szerepelhetnek majd a Nyugat bajnoka Zalaegerszeg és a Közép bajnoka Szegeddel.

NB II Keleti csoport rájátszás 1. mérkőzés

MEAFC-Miskolc – Gyöngyösi RSE 3:0

MEAFC-Miskolc: Bagó, Barócsi, Csizmadia, Varga, Kozsla, Busák, Csere: Soltész (liberó), Nagy, Boronkay, Klein, Lukács, Gönczi. Vezetőedző: Bacsó István

Bacsó István nyilatkozata: - Nagyon boldog vagyok, hogy ezzel a sikerrel megnyertük az NB II. Keleti-csoportját, a következő mérkőzések eredményeitől függetlenül. Köszönöm a csapatnak, a játékosoknak, és a vezetőségnek az éves kitartó munkáját. A hátralévő két meccset is sikeresen szeretnénk lehozni.

A rájátszás második fordulójában, március 30-án, 17:30 órától a MEAFC-Miskolc haza pályán, a Miskolc-Egyetemváros, E/4 tornateremben fogadja a PSE Debrecen csapatát.