Sport 2020. február 14.
Tizenhetedik alkalommal díjazták megyénk legjobb sportolóit

A Mediaworks kiadóhoz tartozó Észak-Magyarország megyei napilap, és a Borsod Online február 13-án, csütörtökön saját székházában tartotta meg a ,,XVII. Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója" díjátadó ünnepséget.

Uri Mariann főszerkesztő köszöntője után elsőként a közönségdíjakat osztották ki. Összesen hét kategóriában (utánpótlás leány, utánpótlás fiú, utánpótlás csapat, felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, edző) a szerkesztőség által állított 5-5 jelölt mellett további 22 név érkezett a jelölési határidő végéig, így összesen 57 sportoló/csapat/edző kezdte meg a szavazatok gyűjtését az elődöntőben. Egy héten át érkeztek a voksok az Észak-Magyarországból kivágott játékszelvényen, illetve interneten, a Borsod Online-on. Előbb lezajlott az elődöntő, ahonnan a kategóriák legjobbjai kerültek a döntőbe. Az olvasók és sportbarátok nagy aktivitásról tettek tanúbizonyságot, hiszen több ezer szavazat érkezett be. 2019 legnépszerűbb sportolóinak, edzőinek, csapatainak Munkácsi Tünde marketingvezető adta át az oklevelet, ajándékot és a pezsgőt.

A közönség szavazás díjazottjai:

UTÁNPÓTLÁS LEÁNY KATEGÓRIA
1. Bacsa Fanni (atlétika, Miskolci Sportiskola) 516 szavazattal

UTÁNPÓTLÁS FIÚ KATEGÓRIA
1. Böszörményi Bendegúz (kenu, Borsodi Örökmozgó Vízisport Alapítvány ) 1031 szavazattal

Idén is tíz újságíró voksolt

A kiadó felkérésére immáron tizenhetedik alkalommal választották meg a megyében sporttal foglalkozó újságírók az előző esztendő legjobb sportolóit, edzőit, csapatait. Idén is tíz szakember adta le voksát. Az emléklapokat, ajándékokat, pezsgőket sorrendben Berecz Csaba sportrovat vezető, Maros Éva értékesítési vezető, Kolodzey Tamás sportújságíró-szerkesztő és Uri Mariann főszerkesztő adta át a legjobbaknak.

A szakmai zsűri dobogósai:

UTÁNPÓTLÁS LEÁNY KATEGÓRIA:
1. BRAGATO GIADA (kajak-kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 31 pont
Az 5. helyen végzett C-1 500 méteren a szegedi felnőtt olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. A Pitestiben rendezett U23-as kajak-kenu világbajnokságon női C1 500 méteren ezüstérmes, míg C-2-ben a Kisbán Zsófia, Bragato Giada páros harmadikként ért célba.

1. KISS ANGELIKA (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 28 pont
    A magyar női U18-as kosárlabda válogatott tagjaként a 2019-es szarajevói Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett, és beválasztották a torna All Star csapatába.
    3. KRIZA ANNA (cselgáncs, MVSC-Miskolci Sportiskola) 12 pont
    Az Almatiban megrendezett ifjúsági világbajnokságon bronzérmet szerzett a 48 kilogrammban

UTÁNPÓTLÁS FIÚ KATEGÓRIA:
1. LEHMANN CSONGOR (triatlon, Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 44 pont
A Lausanne-ben megrendezett U23-as triatlon-világbajnokságon ezüstérmet nyert.

1. VISMEG ZSOMBOR (vízilabda, PannErgy-Miskolci VLC) 16 pont
    A grúziai U17-es Európa-bajnokság bronzérmet szerzett magyar válogatott tagja
    3. SÁFRÁNY PÉTER (cselgáncs, MVSC-Miskolci Sportiskola) 13 pont
    A varsói kadet és ifjúsági Európa-bajnokságon, 81 kilogrammban a harmadik helyen végzett

UTÁNPÓTLÁS CSAPAT KATEGÓRIA:
    1. SWIMMING Penthatlon Club (laser run, leány U13) 43 pont
    Csapatban 2. hely az ob-n Haraszin Linda, Kozma Laura, Lőcse Hanna összeállításban, Haraszin Linda később, a magyarországi vb-n a világbajnoki aranyérmes csapat tagja.
    2. TISZAÚJVÁROSI Triatlon Klub (triatlon, leány UP2) 24 pont
    magyar bajnoki cím a klubcsapat országos bajnokságon
    3. FÉNYI GYULA Jezsuita Gimnázium (kosárlabda, leány, IV. korcsoport) 12 pont
    országos bajnoki címet szereztek.

FELNŐTT NŐI KATEGÓRIA:

1. SZTANKOVICS ANNA (úszás, Miskolci Sportiskola) 28 pont

A 2019-es kvangdzsui világbajnokságon a 4×100 méteres vegyes váltó tagjaként olimpiai kvótát szerzett, 50 méter mellen 12. lett.
2. MEDGYESSY DÓRA (kosárlabda, Aluinvent-DVTK) 24 pont
A magyar női 3x3-as kosárlabda-válogatott tagjaként a 2019-es amszterdami világbajnokságon ezüstérmes lett. Az Aluinvent-DVTK női kosárlabdacsapatával a 2019/20-as évadban bajnoki ezüstérmet és Magyar Kupa bronzérmet szerzett.
3. GUZI BLANKA (öttusa, Swimming PC) 19 pont
Öttusa felnőtt világbajnokság, női váltó 5. hely, öttusa felnőtt Világkupa mix-váltó 2. hely, junior világbajnokság, egyéniben 5. hely

FELNŐTT FÉRFI KATEGÓRIA:
1. MÉSZÁROS LÁSZLÓ (fekvenyomás, Diósgyőri VTK) 42 pont
A Mr. Olympián, Las Vegasban, fekvenyomásban, abszolútban az első helyet szerezte meg.
2. SPÉTH NORBERT (muaythai, DVTK-Vita Gym) 24 pont
világbajnoki ezüstérmet nyert a bangkoki amatőr világbajnokságon
3. HADIK ANDRÁS (ralisport, Hadik RT) 16 pont
navigátorával, Kertész Krisztiánnal a második helyet szerezték meg a honi ralibajnokságban

FELNŐTT CSAPAT KATEGÓRIA:

1. VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA (férfi röplabda) 50 pont
magyar bajnoki aranyérem, és Magyar Kupa bronzérem a férfi röplabda bajnokságban
2. ALUINVENT-DVTK (női kosárlabda) 28 pont
magyar bajnoki ezüstérem és Magyar Kupa bronzérem a női bajnokságban
3. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC (labdarúgás) 6 pont
A csapat a 6. helyen végzett az NB I-ben, a Magyar Kupában a legjobb 8 közé jutott az előző évadban - jelenleg pedig dobogós