Sport 2021. február 02.
Öt miskolci érem a BOK-csarnokból

Az idei első jelentősebb hazai atlétika versenyt, a Budapesti Nyílt Fedettpályás Bajnokságot január 30-31-én rendezték meg.  Az események otthont adó BOK-csarnokban ott voltak a Miskolci Sportiskola és a DVTK SE sportolói is.

A DVTK SE színeit képviselő fedettpályás országos bajnok többpróbázó, Nemes Rita a 60 méteres gátfutásban állt rajthoz, ahol már az előfutamon egy új, nagyszerű 8,48 másodperces egyéni csúcsot ért el. Rita a döntőben sajnos nem a legjobban rajtolt, de ennek ellenére bronzérmet nyert. Nemes Rita távolugrásban - pályafutása során először - fedett pályán áttörte a 6 méteres álomhatárt, méghozzá nem is akármilyen eredménnyel. A 624 centiméteres eredmény a 3. helyhez volt elég. Súlylökésben is indult a DVTK kiválósága, de mivel ez a versenyszám párhuzamosan zajlott a távolugrással, így itt csak egy lökésre volt ideje, ám így is egy 12,93 cm-es bíztató eredménnyel sikerült a harmadik helyet megszerezni.

A férfiaknál a szintén diósgyőri színekben versenyző Tasi Dávid a 48 indulót számláló, 400 méteren állt rajthoz, ahol magabiztos versenyzéssel és új 48,86-os mp-es egyéni legjobbjával nyerte a futamát, csupán 6 századdal maradt le a dobogó alsó fokáról.

A Miskolci Sportiskola utánpótláskorú sportolókkal vett részt az egy kivételével felnőtt korosztályban kiírt versenyen. Kucsma Kinga és Iván Zsombor dobogós helyen végzett, de dicséret illeti az egyaránt negyedikként zárt Tóth Annát, Lőkös Flórát és Monoki Benjámint is.

Női távolugrás: 20. Lőkös Flóra, 510 cm

Női hármasugrás: 4. Lőkös Flóra, 11.35 m, … 8. Rőczei Gréta, 10.98,… 12. Simon Zsuzsanna, 10.46

Férfi 800 m: 24. Ujhelyi Dániel Imre, 2:04.43 perc, …31. Szépvölgyi Bálint, 2:13.66
Férfi 1500 m: 11. Kovács Máté, 4:15.36
Férfi 3000 m: 15. Farkas Balázs András, 9:19.38,… 20. Kovács Máté, 9:22.97, …29. Pócs Levente 10:03.94
Férfi távolugrás: 8. Monoki Benjamin, 642 cm
Férfi hármasugrás: 3. Iván Zsombor, 14.41 m, 4. Monoki Benjamin 13.63
/Edzők: Tigyi József, László István, Zámbori Zoltán, Majkut Gergely/.