Sport 2019. március 03.
Magyar-kupa bronzérmes az Aluinvent DVTK

A Killik László Női Kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjének március 2-i harmadik napján a helyosztókat rendezték meg. Az Aluinvent DVTK a ZTE csapatával mérte össze az erejét a harmadik helyért, és miután a remek napot kifogó Medgyessy Dóra vezérletével magabiztosan 79-59 arányban felülmúlta ellenfelét, megérdemelten szerezte meg a bronzérmet.

Az első félidőben még szorosan alakuló bronzmeccset végig a Miskolc irányította, de az első MK-érmükre hajtó zalaiak Pusztai Petra és Evanthia Malci kosaraival három pontra zárkóztak a 17. percben. Az összecsapás végül egyszemélyes show-vá változott, ugyanis Medgyessy Dóra ellopta a rivaldafényt a többiek elől, végig prímán játszott, s 22 ponttal és 16 gólpasszal győzelemre vezette a nagyon motivált borsodiakat.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NYOLCAS DÖNTŐ, GYŐR

A 3. HELYÉRT
ALUINVENT DVTK MISKOLC–ZTE NKK 79–59 (20–12, 18–19, 23–13, 18–15)
Győr, 300
 néző. Vezette: Győrffy, Tőzsér, Csabai-Kaskötő
MISKOLC: MEDGYESSY 22/3, KIMBROUGH-WALKER 14/3, Skorics 6, Putnyina 6, MOKANGO 13. Csere: Szabó F. 5/3, Szűcs R. 2, Kiss A. 5, Kányási 4, Zele 2, Eperjesi. Edző: Cziczás László
ZALAEGERSZEG: Koizar 3, PUSZTAI 11/3, Malci 12/6, Boonstra 7, Parker 2. Csere: Horti 9/3, Gáspár-Szalay, HEGEDŰS-ŐRI 13/3, Benke 2, Kovács G., Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 6. p.: 14–3. 10. p.: 20–8. 14. p.: 27–14. 17. p.: 31–28. 23. p.: 44–38. 27. p.: 53–38. 33. p.: 69–50. 36. p.: 74–53
MESTERMÉRLEG
Cziczás László:
 – Vért kellett izzadni a győzelemért, a nagy különbség az egy-két kiemelkedő teljesítménynek, főleg Medgyessy Dórának köszönhető, ő egymaga eldöntötte a meccset. Legalább bronzot szerettünk volna szerezni, ez sikerült, így boldogok vagyunk.
Gáspár Dávid: – Elejétől a végéig a DVTK kontrollálta a meccset. Nem háromtalálkozós tornára vagyunk kalibrálva, mentálisan és fizikailag is elfáradtunk a második félidőben. Örülök, hogy reális esélyünk volt a döntőbe kerülésre pénteken.