Sport 2020. január 30.
Magabiztos siker a Debrecen ellenében

A fiú kosárlabda MEFOB 2019-2020-es szezonjának 9. fordulójában, január 30-án a Debreceni Egyetem csapatát fogadta a  Miskolci Egyetem és magabiztos sikert aratott.

Az első negyedben két gyors hármassal indított a vendég alakulat, ám Takácsék nem akartak sokáig izgulni. Ugyan a második féldő talán az iskolázott debreceniekről szólt, a Miskolc azonban egy ponttal azt a részt is megnyerte. A fordulást követően váltott a házigzada és fiatal játékosait is bőven forgatva a meccs végigerdményességben is  kidomborította a két csapat közti különbséget.

Miskolci Egyetem – Debreceni Medikus SE 99-55 (24-13, 20-19, 26-10, 29-13)

Egyetemi Bajnokság, 9. forduló, Miskolc, Körcsarnok, 10 néző.

Vezette: Takács Zoltán, Lónáth László.

MEAFC: Pap (7/3), Takács (19/9), Kozák B. (19/3), Szőke, Lippai (13). Csere: Asszú (20), Sándor (12/12), Ragályi (7). Edző: Drahos Gábor.

Debrecen: Velkey (8/6), Csirpák (6), Kovács (11/6), Veszprémy (5/3), Mlcoch (6). Csere: Nyiri (10/6), Cseh (6), Hegyi (3). Edző: Kovács István.

Drahos Gábor: - Nyitánynak nem volt rossz, de több pontatlanság is becsúszott az elején. Örömteli a 16 éves Ragályi 16 megszerzett lepattanója és Pap 10 gólpassza is a nekik szánt 25-27 perc alatt. Tudtunk több mindent gyakorloni, ezért mindenképp hasznos meccs volt. Köszönjük a vendégeknek a játékot.

Kovács István: - Elégedett vagyok a játékunkkal, legalább annyi a különbség a két csapat között, amennyit az eredmény mutat. Gratulálok a miskolciaknak és sok sikert nekik a továbbiakban!