Sport 2021. február 20.
Jókor jött "pofont" kaptak a Jegesmedvék Trencsényben

A Tipos Extraliga 40. fordulójában a HK Dukla Trenčín ellen játszott idegenben a DVTK Jegesmedvék csapata. A találkozó kilencedik percében a hazaiak szerezték meg a vezetést, az előnyüket pedig a második harmadban emberelőnyböl megdupláztak. Ezt követően Jack Walker szépített, majd az egyenlítésre is volt esély. Ez nem sikerült, sőt a hazaiak további három gólt szereztek a folytatásban, amivel otthon tartották a három bajnoki pontot.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 40. forduló

2021. február 19. 18:00

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

Trencsén, Pavol Demitra Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Milan Novák, Vladimir Fridrich, Martin Ordzovensky, Matús Stanzel

HK Dukla Trenčín: Karjalainen (Gabris) - Ackered, Lemcke, Hecl, Paukovcek, Sojcík, Starosta, Svec, Okuliar, Reddick, Berisha, Jalasvaara, Bokros, Kettunen, Rehús, Chromiak, Krajc, Rajnoha, Sádecky, Svec, Kukucka,  vezetőedző: Jan Pardavy

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. (Adorján) - Hadobás, Fredriksson, Rokaly, Vas, Anderson, Szirányi, Kiss D., Walker, Rundqvist, Anderson - Gőz, Láda, Csányi, Galanisz, Magosi - Vojtkó, Ritó, Lövei, Galajda, vezetőedző: Tokaji Viktor

Tokaji Viktor: - A meccskezdésünkkel túl nagy gond nem volt, de megint egy olyan hibát vétettünk, amivel nagy előnyhöz juttattuk az ellenfelet, pedig erre nem szolgáltak rá. Hasonló hibából volt még 2-3, ami egyszerűen nem megengedhető egy ilyen erős ellenfél otthonában. Nem játszottunk rosszul, voltak helyzeteink, de ezekkel nem tudtunk élni, a befejezéseknél sokkal jobban kell koncentrálunk. A célunk az volt, hogy legalább 1 pontot hazavigyünk, ez most nem sikerült. A Liptovsky Mikulas elleni győzelem után talán azt hihettük, hogy egy hasonló teljesítmény elég lesz, erre megkaptuk ezt a pofont. Azt gondolom, hogy még jókor, ez talán ébresztő lehet a vasárnapi, Nitra elleni meccsünk előtt, ahol nekünk Playoff üzemmódban kell játszanunk.