Sport 2020. február 03.
Gercsák Szabina és Tóth Apor is nyert a felnőtt ob-n

A felnőtt korcsoportos judo országos bajnokságnak február első hétvégéjén Kecskemét adott otthont. A miskolci sportolók közül az MVSC színeit képviselő, a Miskolci Olimpiai Reménységek Program (MORP) által is támogatott Tóth Apor magyar bajnok lett a 90 kg-osok között, ahol klubtársával, a 17 éves Sáfrány Péterrel döntőzött. A MORP támogatását is maga mögött tudó, diósgyőri színekben versenyző, Flórusz János által felkészített Gercsák Szabina szintén aranyérmet érdemelt ki. Figyelemre méltó, hogy a még ifjúsági korú Kriza Anna a dobogó második fokára állhatott fel az eredményhirdetéskor, míg Czerlau Jenifer és Kelemen Adél egyaránt bronzérmes  lett.

Az MVSC és a Miskolci Sportiskola versenyzőinek edzője Bartha Ákos és Kálmán Tibor.

Kriza Anna a dobogós második fokára állhatott fel.

Eredmények

Nők

52 kg: 2. Kriza Anna (MVSC- Miskolci Sportiskola), …5. Szak Bernadett (DVTK SE)

63 kg: 3. Kelemen Adél (DVTK SE)
70 kg: 1. Gercsák Szabina (DVTK SE), …3.  Czerlau Jenifer (MVSC)

Sáfrány Péter (balról) és Tóth Apor az eredményhirdetésen.

Férfiak:

90 kg: 1. Tóth Apor (MVSC), 2. Sáfrány Péter (MVSC)

Összesített egyesületi éremtáblázat: 1. Mogyi Bajai JC, 2. RHDSE, 3. BHSE, …5. MVSC, …7. DVTK SE.