Élet a városban
Sport
Sport 2019. szeptember 18.
Fölényes Jegesmedvék-siker

Davis Vandane mesterhármasának és Vas János négy gólpasszának köszönhetően a DVTK Jegesmedvék magabiztosan győzte le a HK Dukla Ingema Michalovce csapatát. A kanadai hátvéd első három mérkőzésén az ötödik gólját szerezte, amivel vezeti a Tipsport Liga góllövölistáját, a csapatkapitány Vas János pedig a pontlistát.

Kedd este a Tipsport Liga újonca és aktuális listavezetője ellen lépett jégre Marcel Rodman csapata és már az első perctől kezdve nekiesett ellenfelének. Az első két percben Dudás, Beach, Galanisz és Szirányi lövését is védenie kellett Trencan kapusnak. A kimaradt helyzetek nem törték meg a lendületet, aminek köszönhetően az ötödik percben sikerült is a kapuba találni. Vas János passzolt Davis Vandanehoz, aki a már megszokott módon a kékvonalról bombázott a hálóba (1-0). Ezt követően a következő nagy lehetőség Galanisz előtt adódott, a hazai 8-as egyedül maradt a kapussal szemben, de lövése a kapuvason csattant. A harmad felétől feléledt a vendég csapat is Hvila és Chalupa lövését kellett védenie Rajnának. Három perccel a játékrész vége előtt megszületett az első kiállítás is nagymihályi részről, amit 12 másodperc alatt sikerült is gólra váltani. Davis Vandane kékvonalról eleresztett lövése talált utat a kapuba, megszerezve ezzel harmadik meccsén negyedik gólját! (2-0). Fél perccel később Tousignant kapott két perces büntetést, az emberelőnyt pedig a szlovák csapat is gólra váltotta Jusela révén (2-1). A harmad utolsó eseménye egy kiállítás volt, Kolba kapott 2+10 percet Magosi palánkra lökéséért.

A második harmad is nagy tempóban indult, kevés játékmegszakítás és sok kapuralövés jellemezte a meccset. Ritó és Tousignant helyzete után Ventela kapott két perces büntetést, az emberelőnyt pedig ismét sikerült értékesíteni. A főszereplők ezúttal is Vas János és Davis Vandane voltak, utóbbi ismét nagy gólt lőtt a kékvonalról (3-1). Hat perccel később Galanisz és Harrison kiállítása miatt öt a háromban támadhatott a nagymihályi csapat, de a hazai védekezés ezúttal is jól működött, a kapura tartó korongokat pedig Rajna magabiztosan hárította.

A záró játékrész első perceiben a küzdelem dominált, a vendég csapat nagy elánnal támadott, de hazai kontrákat is láthattunk. 10 perccel a vége előtt ismét megszaporodtak a kiállítások, láthattunk négy a négy és négy a három elleni játékhelyzetet is, de újabb gólt nem. Amikor már úgy tűnt, hogy nem esik gól a záró harmadban, az utolsó percben Jesse Dudás remek passzát Részegh Tamás váltotta gólra a kapu közvetlen közeléből (4-1).

Tipsport Liga

3.forduló

2019. szeptember 17. 18:30

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Ingema Michalovce 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 895 néző, játékvezetők: Vladimir Goga, Vladimir Fridrich, Andrej Bogdan, Martin Ordzovensky

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Dudás, Rodman, Tousignant, Beach - Gőz, Vandane, Beauvillier, Vas, Magosi - Kiss D, Szirányi, Miskolczi, Galanisz, Harrison - Láda, Farkas, Ritó, Részegh, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

HK Dukla Ingema Michalovce: Trencan (Surák) - Dalhulsen, Mesikammen, Juusela, Lalancette, Maslonka, Vorobyev, Vantela, Hvila, Galambos, Hricina, Bdzoch, Kolba, Safaraleyev, Linet, Gilák, Zekucia, Borov, Chalupa, Toma, Hamrácel, Vezetőedző: Miroslav Chudy

Marcel Rodman: - Jól kezdtük a mérkőzést, ami kiemelten fontos volt egy veszttes mérkőzés után. Jól játszottunk és jó lövéseket adtunk le a kapura egészen a meccs feléig, amikor néhány hibából emberhátrányos helyzetekbe kényszerítettük magunkat. Ezeket a játékszituációkat is jól kezeltük le, mi pedig jól használtuk ki az adódó emberelőnyöket. Rajna Miklós kitűnően védett a mai nap, stabilitást adott a csapatnak. Néhány játékos kiemelkedő egyéni teljesítménye is kellett a mai győzelemhez. Örülök a megszerzett három pontnak.