Élet a városban
Sport
Sport 2020. december 07.
Fehérváron győzött a MEAFC-Miskolc
A férfi röplabda NBI-es bajnokság soron következő fordulójában Székesfehérvárra látogatott
a MEAFC-Miskolc. Már a miskolci mérkőzésen is nagy csata alakult ki a két gárda között, hiszen
már 2:0-ra is vezetett a vendéglátó, de végül 3:2-es vereséget szenvedett azon a találkozón. Így a fehérvári
mérkőzés is igen szoros csatának ígérkezett és az is lett, ezúttal miskolci sikerrel.

Az első szettet jobban kezdte a házigazda, mely rögtön magához ragadta a kezdeményezést.
Folyamatosan lépés előnyben játszottak volt, négy pont különbség is volt a két csapat között. A
végjátékra azonban a fehérváriak egy pontra (22:23) felzárkóztak. Ezután
nem sikerült a pontos miskolci nyitásfogadás, nem tudtak akciót vezetni. Így 23:23-ra egalizálta az állást
a Székesfehérvár. Ezen ponton időt kért Bagó mester, lassítva ezzel is a játékmenetet. Az időkérés
után Kovácsnak sikerült befejezni a támadást és így szett labdához juttatni a MEAFC-ot, melynek egy jó Kozsla
blokknak köszönhetően sikerült is az első felvonást 23:25 arányban megnyernie.

A második játékrészt jobban kezdte a házigazda csapat, így el is léptek 3-4 pontra ellenfelüktől.
Ezek után a hazai oldalon Salazar kemény nyitásainak és a pontatlan miskolci támadás befejezéseknek
köszönhetően a Fehérvár tetemes előnyre tett szert (volt 17:9 -is az állás), melyet  a szett végéig megtartottak (25:16).

A harmadik etapban isméta MEAFC irányított és ennek köszönhetően ismét sikerült ellépni a MÁV
csapatától. Folyamatosan 3-4 pont volt a két együttes között ismét. Ezt az előnyt a srácok már nem
adták ki a kezükből és 25:19 arányban megnyerték ezt a szettet.

A negyedik szettben folyamatosan a házigazda vezetett. A vendégek sok hibával játszottak ebben a
periódusban. Az állás már 21:14 is volt a vendéglátók javára, amikor is Kiss került a nyitó sarokba és
a borsodi csapat elkezdte ledolgozni tetemes hátrányát. Köszönhetően a sok hibának a hazai oldalról,
valamint a jó védekezés, sikerült kiegyenlíteni 21:21-re, majd átvenni a vezetést is 21:23-ra.
Ekkor egy miskolci nyitásrontás következett, 22:23. A következő labdamenetet sikerült megnyerni,
Kovács szép megmozdulásával 22:24-re változott az állás, meccslabdához jutottak a vendégek. Ekkor
Török helyett Busák állt be nyitó helyre. Már a nyitásából is majdnem pont született, de azt még a
hazai csapat hárítani tudta, ezek után a labda ide-oda járt a két csapat között. Ennek az idegőrlő
csatának a végén a MEAFC örülhetett, hiszen Busák feladását (itt kell megjegyezni nem ez az eredeti
posztja) Kovács tudta pontra váltani, megnyerve a szettet és vele a mérkőzést is. (22:25)

A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a vírus miatt a hazai gárda nem teljes csapattal állt ki
ezen a mérkőzésen, de ez semmit nem von le játékosaink érdemeiből. Hiszen nálunk voltak, akik
apróbb sérüléssel játszották végig a derbit. Ezen a mérkőzésen küzdeni akarásból és szívből
egyaránt ötösre vizsgáztak az egyetemiek.
Bagó László vezetőedző: -  Gratulálok a játékosaimnak! Fájdalmakat elviselve, nagyon akarták a győzelmet. A Fehérvárnak kitartást és jó egészséget kívánok!”

NB I Liga
MÁV Előre Bericap – MEAFC-Miskolc 1:3

MEAFC-Miskolc: Török, Surányi, Kovács, Kozsla, Berkes, Orosz Cserék: Szántai (liberó), Busák, Kiss,
Karóczi, Molnár, Barócsi.

Nincs megállás,  hiszen december 10-én, csütörtökön 20 óra 30 perctől az extraligás
Kecskeméti RC-t fogadja a MEAFC-Miskolc a Magyar-kupa nyolcaddöntő első mérkőzésén, az egyetemi körcsarnokban.
A tervek szerint a mérkőzést élőben közvetítik a MEAFC youtube csatornáján.
Ezután a mérkőzés után december 13-án, Kecskemétre utazik a Bagó legénység,  a  magyar-kupa visszavágó