Sport 2020. július 26.
Csoport-második lett a PannErgy-MVLC a Magyar Kupa 1. fordulójában

A négy helyszínen, a fővárosban, Szegeden, Kaposváron és Tatabányán július 26-án, vasárnap 12 mérkőzéssel folytatódott a  BENU Férfi Vízilabda Magyar Kupa 1. fordulója. A Kis István vezetőedző által irányított PannErgy-MVLC-Miskolc a világ egyik legjobb klubcsapatával, az FTC-vel meccselt és bár papírforma vereséget szenvedett, csoportjában a második helyen zárt.

A margitszigeti Hajós-uszodában a Pécs 4-0-s vezetésénél kért időt Horváth János, aki igyekezett felrázni fiatal csapatát – s lőn! A KSI egyenlíteni is tudott, labdája volt a vezetéshez is, s tulajdonképpen végig nyílttá tette a csatát, amelyet a baranyaiak Józsa Ottó védéseivel tudtak végül egy góllal megnyerni. A csoport élén a papírformának megfelelően a címvédő FTC végzett, Varga Zsolt együttese a Miskolc ellen könnyed játékkal győzött 17-4-re.

FTC- PannErgy-MVLC-Miskolc 17-4 (5-1, 4-0, 4-1, 4-2)
Gólszerzők: Constantin-Bicari 3, Kállay 2, Vámos 2, Fountoulis 2, Német 2, Vigvári Vendel 2, Jansik Sz. 2, Nyíri, Mezei, ill. Magyar 2, Sisán, Biros B.
Az A-csoport végeredménye: 1. FTC, 9 pont, 2. PannErgy-MVLC-Miskolc, 4 pont, 3. Pécs, 4 pont, 4. KSI, 0 pont

A sorozat első körében megszerzett eredményeket továbbviszik magukkal a csapatok a második körbe, ahol jövő hétvégén újra négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül. A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I. csoportban a „színes” csoportok 1-2. helyezettjei szerepelnek, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak. A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak. A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021–2022-es kiírásában.