Sport 2021. február 28.
Büntetőkkel nyertek itthon a DVTK Jegesmedvék

A Tipos Extraliga 43. fordulójában, február 28-án, vasárnap este  a HC'05 Banská Bystrica ellen játszott és szerzett két pontot a DVTK Jegesmedvék csapata. A mérkőzés első gólját Walker szerezte, de a vendégek hamar egyenlíteni tudtak. Három perccel később Karol Csányi egy emberhátrányos találattal ismét vezetéshez juttatta csapatát, azonban Ihnacák a második játékrészben egyenlített. Újabb gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás, majd a büntetőlövések, ami során Galanisz Nikandrosz találata döntötte el a meccset.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 43. forduló

2021. február 28. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC'05 Banská Bystrica 3-2 b.u. (2-1, 0-1, 0-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Martin Korba, Tomas Orolin, Matej Janiga, Martin Ordzovensky

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Fredriksson, Walker, Vas, Anderson - Szirányi, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi - Gőz, Láda, Miskolczi, Rundqvist, Lövei - Hadobás, Vojtkó, Ritó, Galajda, vezetőedző: Tokaji Viktor

HC'05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) - Breton, Cardwell, Ganz, Ziak, Bdzoch, Crevier-Morin, Datelinka, Dvorsky, Gábor, Kabác, Sukel, Ihnacák, Mlynarovic, Sojka, Tamási, D'Aoust, Fasko-Rudás, Lamper, Vasas, Vyhonsky, vezetőedző: Tuukka Poikonen

Tokaji Viktor: - A hoki szépsége, hogy az ilyen jó mérkőzéseken a magunk javára tudjuk fordítani az eredményt, ahogy tettük azt pénteken is. Ez mutatja a csapat karakterét, a hozzáállásunk kitűnő volt. Bebizonyították a srácok maguknak is, hogy ha hatvan, akár 65 percig koncentráltan játszunk, akkor bárki ellen lehet esélyünk. Életben tartottuk most az esélyeket, ez a legfontosabb. Nehéz helyzetben vagyunk, nem csak a pontokat tekintve, mert többen is sérüléssel bajlódnak, de mindenki odatette magát. Attila és a védelem az elmúlt két mérkőzésen nagyot lépett előre, a támadások kialakításában is jobbak vagyunk, de túl sok időnk nincs ezt tökéletesíteni, hiszen 2-3 naponta meccset játszunk.