Sport 2020. december 07.
A Kassa vendégként sem "kegyelmezett"

A szlovák Tipos Extraligában szereplő DVTK Jegesmedvék december 06-án, vasárnap este, hazai pályán 7–2-es vereséget szenvedett a HC Kosicét fogadva, így a miskolciak a legutóbbi két mérkőzésükön 2–13-as gólkülönbséget tudnak felmutatni.

/Fotó: Ádám János, Észak-Magyarország/

A DVTK Jegesmedvék két napja a Detvától kaptak féltucat gólt, így a HC Kosice ellen szerettek volna javítani, ám ez a legkevésbé sem jött össze, mert ugyan az első harmadot jól kezdték a hazaiak, ám gólt nem sikerült szerezni, míg a vendégek 6 perc játék után megszerezték a vezetést. Ráadásul az első harmad utolsó perceiben növelni tudta az előnyét a vendégcsapat – kétszer is, másodszor egy szerencsés találattal –, így gyakorlatilag 20 perc után eldőlt a mérkőzés.

A folytatásban sem javult a helyzet, sőt: 30 perc játék után már 0–5 állt az eredményjelzőn, s ha mindenképpen valami örömöt szeretnének a miskolci drukkerek találni a meccsben: a második 30 percet lehozták 2–2-re…

SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–HC KOSICE (szlovák) 2–7 (0–3, 1–3, 1–1)
Miskolc, zárt kapuk mögött. Vezette: Orolin, Snásel, Ordzovensky, Beniac (szlovákok)
DVTK:  Rajna – Láda B., Vojtkó – Wehrs  (1),  Szirányi B. – Wolff, Kiss D. – Rauhauser
Révész (1),  Vas J., Egle 2 – Ritó, Galanisz, Magosi B. – Rokaly Sz., Miskolczi, Jordan (1) – Lövei, Osterberg, Csányi. Edző: Dave Allison
KOSICE: SEDLÁCEK – PAVLIN 2,   Baránek – Michalcin (1), RUZICKA  (1)  – Slovák, Deyl – S. Nagy, Cibák 1 – Demek  (2), Reway 1,  MICHAL CHOVAN 1 (2) – Jenys, MRÁZ 1 (1), Klhufek (1) – Bellus   (1),   VRÁBEL 1 (1),  Jokel  (1) – Krasnican, Havrila, Fric. Edző: Jan Stastny
Kapura lövések: 30–29
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Osterberg), ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Slovák)+végleges fegyelmi (Slovák)

Dave Allison: Mindennap lehetőségünk lenne arra, hogy jobbak legyünk, de ezt most is elmulasztottuk. El kell döntenünk, mennyire fontos, hogy kiszolgáljuk a klubot, a vezetőséget és egymást. Ez lenne a kötelességünk, nem pedig a múlt taglalása, hogy eddig ki és mit tett le az asztalra.
Jan Stastny:  – Nagyon fontos pontokat szereztünk ahhoz, hogy végre feljebb kerüljünk a táblázaton.