Sport 2019. május 03.
Konczvald Tamás magyar bajnok lett Békéscsabán

A napokban negyvenedik alkalommal rendeztek Békéscsabán gyalogló ob-t. A Miskolci Sportiskola versenyzőinek szinte minden tagja sikerrel szerepelt a jubileumi esemény keretében életre hívott 20 kilométeres, illetve fiatalkorúak hosszú távú bajnokságán.

A legjobb egyéni eredmény mindenképpen Konczvald Tamás nevéhez fűződik, aki a serdülő fiúk 8 km-es versenyében 38:58 perces egyéni csúccsal magyar bajnoki címet szerzett.

A felnőtt férfi 20 kilométeres országos bajnokság küzdelmeiben Varga Dávid és Gál Vencel egyéni csúccsal egyaránt a top 10-ben zárt. A két sportoló a juniorok értékelésében még előkelőbb helyre került. Az U23-as korcsoportban ezüstérmes Kovács Somával kiegészült 20 kilométeres férfi csapat bronzérmes lett.
Bánk Leon az ifjúsági fiúk versenyében harcolta ki a dobogót. Molnár Boglárka és Tamás Dorottya az ifjúsági lányoknál gyalogolt egyéni rekordot, mely ezúttal a 4-5. helyre volt elég.

A serdülő leányoknál Hassan Mirjam is legjobbját teljesítette, jutalma a 4. hely volt. Az újonc fiúknál a csoport legújabb tagja, Majoros Máté ezüstérmet érdemelt ki.

A nyílt futamokban érdekelt három gyermek korcsoportos fiatal közül Stefanovics Roland és Kocsis Vanda is nyert, míg Farkas Lelle a második pozícióban zárt..

A Miskolci Sportiskola gyaloglóit Szűcs József edző készítette fel, akinek a munkáját Sallai Anett és Rácz Pál is segítette.