Sport 2019. február 27.
DVTK Jegesmedvék: egy pont a MAC Újbuda ellen

A Tipsport Liga alapszakaszának utolsó fordulójában, február 26-án, kedden  egy pontot szerzett a DVTK Jegesmedvék a MAC Újbuda ellen. A forduló eredményei úgy alakultak, hogy a két magyar csapat egymás ellen játszik a kvalifikációs körben. Az első mérkőzés pénteken, 18.00 órakor lesz a Miskolci Jégcsarnokban.

A Tipsport Liga ötödik magyar rangadója nagy iramban kezdődött, előbb Adorján védett, majd Somogyi lőtt éles szögből. A következő helyzetre az 5. percig kellett várni, ami gólt is eredményezett. Loiseau szerezett korongot a támadóharmadban, a lövésébe pedig Magosi Bálint ért bele. A korong előbb a kapuvason csattant, majd az ismétlésnél már a kapuba lőtt a csapatkapitány (1-0). A folytatásban is a vendégek harmadában folyt a játék, Bálizs Bencének pedig több védenivalója is akadt. A 15. perc végén Ziga Pance kiállítása miatt emberelőnybe került a fővárosi csapat, de a jó védekezésnek köszönhetően többször is sikerült kiemelni a korongot a harmadból. Macaulay veszélyes lövéssel próbálta bevenni Adorján kapuját, majd az ellentámadásnál Kulmala próbálkozását védte Bálizs.

A második harmad második percében megszületett az egyenlítő találat. Klempa és Dansereau vitt végig egy kontrát, utóbbi pedig kapásból a hálóba lőtt (1-1). Négy perccel később Albert Tibor harcolt ki egy lehetőséget, Szigeti szabálytalansága ellenére még kapura tudta tenni a korongot. Az emberelőny alatt Somogyi és Kulmala lövése kerülte el a kaput, majd miután kiegészült a vendég csapat Pozsgai kapott két perces büntetést. Az újabb emberfór újabb gólszerzési lehetőségeket hozott, de gól ezúttal sem született. A folytatásban mindkét csapat gyors és kombinatív játékot mutatott be, Adorjánnak és Bálizsnak is akadt védenivalója.

A harmadik játékrész elején Langkow ellen követett el szabálytalanságot Kiss Dániel, egy perccel később pedig Chris Bodó is a büntetőpadra ült, így négy a négy ellen folytatták a csapatok. A következő lehetőség a MAC előtt adódott, a Dansereau lövésénél Adorján bravúrral védett. Ezt követően a jubileumi mezben játszó DVTK Jegesmedvék alakított ki több ziccert is, aminek eredményeként ismét megszerezték a vezetést. A 49. percben Láda szép passzát Galanisz vette át, majd belépett a támadóharmadba és a rövid alsóba lőtt (2-1). Öt perccel később Pozsgai és Pance kisebb dulakodását láthattuk a semleges harmadban, mindkét játékos két perces büntetést kapott. A négy a négy elleni játék során ismét egyenlíteni tudott a MAC. Langkow fordulásból, fonákkal lőtt Adorján mellett a kapuba (2-2). A hátralévő hét és fél percben mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győzelem megszerzése érdekében, de újabb gól már nem született a rendes játékidőben.

A ráadásban hamar eldőlt a plusz egy pont sorsa, Macaulay lövése kipattant Adorjánról épp Langkow elé, akinek első kísérletét még bravúrral védte a fiatal kapus, de az ismétlés már a kapuba jutott (2-3).
Ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a két csapat egymással találkozik a kvalifikációs szakaszban. A három nyert meccsig tartó párharc első két felvonása a Miskolci Jégcsarnokban lesz.

Tipsport Liga

55.forduló

DVTK Jegesmedvék - MAC Újbuda  2-3 h.u. (1-0, 0-1, 1-1, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.095 néző, játékvezetők: Vladimír Snásel, Ondrej Kalina, Martin Jobbágy, Ľudovít Šoltés

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Vay) - Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Milam, Vojtkó, Kulmala, Vas, Pance, Magosi, Harrison, Loiseau, Somogyi, Galanisz, Miskolczi, Lövei, Ritó, Hajós, Albert, Vezetőedző: Glen Hanlon

MAC Újbuda: Bálizs (Rajna) - Pozsgai, Macaulay, Negrin, Vokla, Garát, Burt, Bugár, Orban, Langkow, Bodó, Klempa, Brown, Dansereau, Pápa, Majoross, Terbócs, Odnoga, Kreisz, Szigeti, Vezetőedző: Majoross Gergely

Glen Hanlon: - Gratulálok az ellenfelünknek a megszerzett két ponthoz. Nagy küzdelem volt a jégen. Az egész alapszakasz során izgalmas és szórakoztató mérkőzéseket játszottunk a MAC-cal, a mai is egy ilyen volt.

Majoross Gergely: - Abban a tudatban érkeztünk Miskolcra, hogy legalább egy pontot szereznünk kell a kilencedik helyhez. Miután ezt sikerült bebiztosítanunk, már az volt a célunk, hogy extra önbizalmat szerezzünk a kvalifikációs szakaszra. Boldog vagyok, hogy ez is sikerült.